Blogeris

Blog Nr.57

Birželio 2 dieną “We Run Vilnius“ bėgime krakiškių Erasmus+ projekto dalyvių komanda sėkmingai įveikė 5 km trasą.

Bėgimas1

Reklama

Blog Nr. 70

Trumpai apie šią savaitę žiniasklaidos atstovams.

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijoje jau ketvirtą kartą vyksta Erasmus+ projektas. Šio, “21st century schools“, projekto iniciatoriai tapo turkai. Kartu programoje dar dalyvauja Graikijos, Belgijos, Rumunijos ir Portugalijos mokyklų komandos. Gegužės 5-11 dienomis pas krakiškius svečiavosi užsieniečiai. Priimti į savo šeimą svečius nebuvo sudėtinga, kadangi daugelis Erasmus+ programose dalyvauja ne pirmą kartą. Vis dėlto vizitas turėjo ir kitų tikslų, ne tik pramogų: pirmąją dieną aptarėme projekto tikslus ir siekius, supažindinome visus su Lietuvos miestais, Krakių miesteliu, sudarėme daugiakalbį žodyną, o vakarą praleidome Krakių KC šokdami folklorinius šokius. Kitą dieną lankėmės Kėdainiuose, mus šiltai sutiko ir pasveikino naujasis Kėdainių miesto meras Valentinas Tamulis. Jis svečiams iš užsienio įteikė prisiminimo dovanas. Po susitikimo vykome apžiūrėti garsiųjų Lifosos kalnų. Likusias dienas taip pat praleidome turiningai: Šiauliuose neišdildomus įspūdžius paliko šokolado fabrikas ir gausybė saldumynų, taip pat Kryžių kalnas. Aplankėme ir sostinę, technologijų muziejų bei Vilniaus senamiestį, Trakuose plaukėme apink pilį ir ragavome kibinus. Visą savaitę buvome kūrybiški ir komunikabilūs, nes dirbome mišrių šalių grupėse. Turėjome galimybę susipažinti su kitų šalių įpročiais bei tradicijomis, patobulinti anglų kalbą. Paskutiniąją dieną apibendrinome atliktus darbus. Buvo liūdnoka, nes mūsų naujieji šeimos nariai jau ruošėsi atgal į savo tikruosius namus. Savaitė buvo kupina šypsenų, geros nuotaikos ir neįkainojamos patirties!

Autorė Gabrielė M.

20190510_165859

 

 

Blog Nr. 55

Vizito lipdukas

Friday, 10th May

9.00

  • Ice-breaking activity with pupils ‘Catch the ball’ and ‘Collaborative Drawing’.
  • Finalizing multilingual dictionary and an assignment ‘No hate’.
  • IT and English lessons.

11.50  Lunch at the school canteen.

12.30

  • PE lesson.
  • Building spaghetti bridges.
  • An assignment ‘No hate’ and multilanguage dictionary presentations.
  • Evaluation questionnaire of the mobility.
  • Summarize our week in the Lithuania.

Miksas penktad

Blog Nr. 53

Mūsų miestas yra žymus, kaip pramonės miestas, todėl tiesiog būtina mūsų svečiams parodyti kuo esame žymus ir kitose šalyse. Keliaujame į “Lifosą“, kurioje ne tik turėsime ekskursiją, bet esant gražiam orui kopsime į balto fosfogipso kalnus. Palinkėkite mums saulėtos dienos! 😉

Ir truputis daugiau apie…

„Lifosa“ yra Kėdainiuose įsikūrusi įmonė, kuri jau 56 metus yra pažangiausia trąšų gamybos įmonė Europoje. Bendrovė gamina fosfato trąšas dirvožemio sodrinimui ir vaisingumui didinti.

Kasmet maždaug. 98 proc. produktų eksportuoja į 47 šalys. Tokiu būdu ši įmonė padeda pasauliui augti ir užtikrinti jos aprūpinimą maistu.

AB “Lifosa“ balto fosfogipso kalnai – unikalus reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir Pabaltijyje. Fosfogipsas – tai gipsas su maža fosfatų (trąšų) priemaiša, atsirandantis fosforo rūgšties gamybos proceso metu.
Šiuo metu kalnų užimamas plotas apie 84 hektarai, kai kurių aukštis siekia 60 metrų. Anksčiau pradėti formuoti kalnai dabar jau apsodinti, apaugę medžiais ir žole.

And a little bit more information about…

Lifosa is a company based in Kėdainiai that has been operating for 56 years and is the cutting-edge fertilizer production company in Europe. The company produces phosphate fertilizers for soil enrichment and increasing its fertility.

We annually export approx. 98 per cent of this company products to 47 countries. This way “Lifosa“ help the world to grow and ensure its food supply.

IMG-20190619-WA0011

IMG-20190619-WA0000

Minutėle, palaukite manęs… 🙂 IMG-20190619-WA0013